فلج تجزیه و تحلیل ، سدی پیش روی تریدینگ سودآور

فلج تجزیه و تحلیل ، سدی پیش روی تریدینگ سودآور

فلج تجزیه و تحلیل یک فرآیند فردی یا گروهی است که در آن تحلیل یا تفکر بیش از حد روی یک موقعیت یا مسأله می تواند باعث شود تا تصمیم گیری اصطلاحا به “سکون” تبدیل شود، به این معنی که هیچ راه حل یا مسیر عملی در یک چارچوب زمانی مشخص باعث تصمیم گیری نمی شود.

فلج تحلیلی

ممکن است یک موقعیت خیلی پیچیده تلقی شود و به دلیل نگرانی از بروز مشکل بالقوه بزرگتر، هرگز تصمیمی گرفته نشود یا خیلی دیر گرفته شود. یک فرد ممکن است به دنبال یک راه حل کامل باشد و از تصمیم گیری که منجر به خطا شود، بترسد ، به همین ترتیب، شخصی ممکن است فکر کند که یک راه حل برتر یک قدم کوتاه است و در تعقیب بی پایان آن، بدون مفهوم بازدهی کاهشی، متوقف می شود. در نقطه مقابل ، تصمیم مرگبار بر اساس قضاوت عجولانه یا واکنش درونی قرار می گیرد.
در عرصه فیوچرز تریدینگ ، تحلیل مهمترین عامل تصمیم گیری ورود به معاملات است ، اما ممکن است این تحلیل یک دام بزرگ پیش روی یک تریدر ایجاد کند: فلج تجزیه و تحلیل.
در این مقاله ، این مفهوم را تجزیه می کنیم و چند نکته در مورد چگونگی غلبه بر فلج تجزیه و تحلیل به شما ارائه می دهیم.
Investopedia “فلج تجزیه و تحلیل” را به عنوان “موقعیتی که در آن یک فرد یا گروه قادر به تصمیم گیری در نتیجه تجزیه و تحلیل بیش از حد داده ها نیست” تعریف می کند. به عبارت ساده تر، زمانی که معامله گران به دلیل تفکر بیش از حد موفق نمی شوند، این اتفاق می افتد.

فلج تجزیه و تحلیل چگونه اتفاق می افتد؟

فلج تجزیه و تحلیل می تواند هم در مشکلات معمول و هم در مشکلات پیچیده رخ دهد. این اتفاق اغلب از تلاش برای وزن دهی به تعداد نامشخصی از متغیرها ناشی می شود.
در مسائل استاندارد، یک فرد از منطق یا تجزیه و تحلیل آماری استاندارد برای بررسی حقایق مربوط به یک دوره بالقوه استفاده می کند. تجزیه و تحلیل حاصل ، معمولاً یک پاسخ روشن یا حداقل یک لیست از جوانب مثبت و منفی را ارائه می دهد که مطلوب ترین گزینه ها را نشان می دهد.
از دهه 1960 این مفهوم وارد دنیای کسب و کار شد، زمانی که اچ. ایگور آنسوف، ریاضیدان و استراتژیست کسب و کار، از اصطلاح “فلج از طریق تجزیه و تحلیل” در کتاب خود با عنوان: رویکرد تحلیلی به سیاست تجاری برای رشد استفاده کرد.

اگر پارامترهای تحقیق آنقدر مبهم باشند که هیچ انتخاب روشنی پیدا نشود، فلج تحلیلی به وجود می آید.

پارامترهای تحقیق

یک سوال معقول ممکن است این باشد که: “کدام سهام را می توانم بخرم که سود سالانه خوبی دهد و در صنعتی باشد که نسبتاً مقاوم به رکود است؟” شما برای پاسخ به این سوال می توانید گزینه ها را فهرست کنید، اعداد را مقایسه کنید و مزایا و معایب آنها را در نظر بگیرید.
دنیای تحلیل داده ها برای تریدینگ به شدت در معرض فلج تحلیل است. طیف گسترده ای از نظریه ها، مفاهیم و شیوه ها را می توان برای تصمیم گیری در مورد خرید و یا فروش یک دارایی ارزشمند استفاده کرد. برای معامله گران فعال، فلج تجزیه و تحلیل می تواند باعث تضعیف استراتژی معاملاتی آنها شود و یک قاتل واقعی عملکرد باشد.
متأسفانه، معامله گران با مغز تحلیل گر بیشتر در معرض تفکر بیش از حد هستند. به طور معمول، این افراد باهوش، محرک و جزئیات گرا هستند. با توجه به این مجموعه از ویژگی های شخصیتی، تمایل به تحلیل بیش از حد ، دور از ذهن نیست. به گفته روانشناسی امروز، علت اصلی این ریز بینی و فلج تحلیلی اضطراب است. این امر از سنجیدن اجباری تعداد بی پایانی از متغیرها در حالی که جنبه های منفی همه آنها را تصور می کنید ناشی می شود. در نهایت، تشخیص بهترین گزینه از بقیه غیرممکن است.
آشنا بنظر رسیدن؟ نگران نباشید، یک خبر خوب وجود دارد: شما می توانید بر فلج تجزیه و تحلیل غلبه کنید. در ادامه چند نکته ی کلیدی که شرکت زندتریدرز برای ارتقای قدرت تحلیلی شما فراهم کرده است را به شما معرفی می کنیم.
شرکت زندتریدرز برای ارتقای قدرت تحلیل دانشجویان خود و دوری از قلج تحلیلی ، ابزارهای مناسبی را برای تحلیل داده های لول 2 و لول 3 طراحی و ارائه کرده است . برای مثال می توان از باکس چارت اختصاصی این شرکت نام برد که با بهره گیری از به روز ترین متدهای تحلیلی از ابزارهای دیگر موجود در بازار کارآمدتر خواهد بود و تریدرهای این شرکت می توانند در کمترین زمان ممکن به نتیجه ی ورود و یا عدم ورود به معاملات خود استفاده کنند. همچنین ابزارهایی همچون Auctions Engine نقاط چرخش مارکت ، به وسیله ی الگوریتم های بازار را نشان می دهد که از تجزیه و تحلیل دیتای لول 3 نشأت می گیرد ، جایی که الگوریتم های متداول بازار همجچون FIFO به الگوریتم هایی که به مارکت میکر و بزرگان بازار توجه می کنند ، تغییر می یباد. این نقاط در برگشت ، نقاط پر پتانسیلی خاهند بود که بزرگان بازار در دفاع از آنها می توانند مقاومت خوبی را نشان دهند و این نقاط بسیار پتانسیل بالایی برای برگشت مارکت خواهد داشت. از دیگر ابزارهای تحلیلی دیتای لول 3 می توان به MBO Orderbook اشاره کرد ، نرم افزاری که به شما اوردرهای سازمانی و یا شرکتی را متمایز از اوردرهای خرده تریدرها نشان می دهدکه این اوردرها می توانند باعث شود یک تریدر تصمیم به ورود و یا خروج خود از پوزیشن داشته باشد. چرا که اوردرهای سنگین سازمانی یا نقاط ورود بزرگان بازار هستند و یا نقاط TP این بزرگان می باشند. نکته ی حائز اهمیت در خصوص هر یک از این نرم افزارهای تحلیلی آنست که شرکت زندتریدرز این ادونزها را به صورت اختصاصی روی پلتفرم نینجاتریدر برنامه نویسی و طراحی کرده است که در دنیا بی نظیر بوده و به صورت انحصاری در دسترس دانشجویان این شرکت می باشد و به هیچ وجه عمومی نخواهد شد. چرا که ما معتقدیم ، نرم افزارهایی که عمومی شده و در دسترس همگان قرار می گیند پتانسیل سودآوری خود را از دست خواهند داد و به مرور زمان دچار فرسودگی خواهند شد.

در نهایت ، بسیاری از تصمیمات به تحلیل کمی نیاز دارند. با این حال، تجزیه و تحلیل بیش از حد یک تصمیم می تواند حداقل به اندازه تصمیم گیری تصادفی آسیب زا باشد. اگر گرفتار فلج تجزیه و تحلیل هستید، ابتدا اهداف خود را مشخص کنید و سپس گزینه های خود را محدود کنید تا فقط آن معدودی را که به بهترین وجه با آن مطابقت دارند را شامل شود. مزایا و معایب آنها را مقایسه کنید. سپس یک گزینه را انتخاب کنید ، یا وارد معامله شوید! و یا از معامله دوری کنید! و برای آنکه این تطابق به سرعت صورت گیرد نیاز به ابزارهای ویژه ای دارید که نیاز تحلیلی شما را برآورده سازند و شما تنها تصمیم به ورود یک معامله را داشته باشید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید