مجموعه زندتریدرز
زند تریدرز | Zand Traders

بزرگ ترین مجموعه معاملات مالی آنلاین در کشور

ما اینجا هستیم تا تفکر قمارگونه از بازارهای مالی آنلاین را از بین ببریم و با دید علمی و واقع بینانه، حقایق بازارهای مالی را برای شما نمایان کنیم.

آموزش تخصصی بازارهای مالی و فارکس

بازار فارکس بزرگترین بازار مالی جهان بوده که گردش مالی آن روزانه حدود 6 تریلیون دلار است و معامله گران این بازار از طریق تفاوت قیمت مبادله ، کسب سود می کنند. شما در این بازار قادر خواهید بود تمامی جفت ارزها ، کامودیتی ها ، سهام شرکت ها و یا شاخص های اقتصادی را معامله کنید.

این بازار 24 ساعته بوده و 5 روز در هفته قابل معامله است. قابل ذکر است که فارکس بازاری 2 طرفه است. این بدین معنی است که شما قادر هستید هم معاملات خرید (buy or long) و هم معاملات فروش(sell or short) باز کرده و حتی از ریزش قیمت هم کسب سود کنید.

شروع رسمی بازار فارکس به شکل امروزی را می توان از دهه 1990 میلادی دانست. در این دهه بعلت فراگیری اینترنت ، بازارهای ارز به سرعت رشد کردند و هر کسی که در خانه نشسته بود ، بواسطه ی اینترنت می توانست بسهولت به قیمت ها درسترسی پیدا کرده و با فشردن یک دکمه اقدام به انجام معامله کند.

طی سالهای بعد ، بازارفارکس پویا تر شد و برخی از اوراق و ارزهایی که اجازه حضور در این بازار را نداشتند ، کم کم به چرخه معاملات اضافه شدند. همچنین امکانات و قابلیت های جدیدتر و بهتری برای معامه گران این بازار فراهم شد و در نتیجه این بازار فراگیرتر شد.

گام اول ورود به بازارهای مالی
دوره پیش نیاز بازارهای مالی
همین حالا رایگان تماشا کنید

متد معاملاتی پرایس اکشن ( Price action )

پرایس اکشن (Price Action) یکی از بهترین و کارآمدترین متد های معاملاتی است و در دسته روش های تحلیل تکنیکال قرار می گیرد. این روش امروزه طرفدارهای پرو پا قرص خودش را دارد و از متداول ترین روش ها در بازار است. همانطور که از اسم پرایس اکشن مشخص است ، پایه و اساس این روش، رفتار قیمت است . بدین صورت که ما با دیدن حرکات قیمت بر روی نمودار ، از تمایلات خریدارها و فروشنده ها مطلع خواهیم شد و به یک درک کلی از مارکت خواهیم رسید . استفاده از پرایس اکشن محدودیتی ندارد و در تمامی بازار ها اعم از فارکس ، ارزهای دیجیتال ، آپشن ، فیوچرز و … می توان از آن استفاده کرد.
گام دوم
دوره آموزش پرایس اکشن
همین حالا رایگان تماشا کنید

ولوم تریدینگ ( Volume trading )

البته یک ایراد بزرگ همیشه متوجه روش پرایس اکشن و اندیکاتور ها بوده است که آن هم تاخیر در رساندن اطلاعات است. این روش با همه خوبی هایی که دارد غالبا نقاط ورود خوبی برای معاملات به ما نمی دهد و ما مجبوریم در قیمت بدتری وارد معامله شویم. این امر باعث می شود غالبا حد ضرر معاملات ما مقدار بیشتری باشد. شاید این مورد در کوتاه مدت به چشم نیاید اما در طولانی مدت می تواند رشد حساب معاملاتی شما را تحت الشعاع قرار دهد.

خب پس راه حل چیست؟

راه حل این مشکل ترکیب روش پرایس اکشن با روشی مثل ولوم تریدینگ است. ما با استفاده از پرایس اکشن، روند و نواحی مهم قیمتی را پیدا کرده و به کمک ولوم تریدینگ و با اتکا بر دیتای لول 2 ، بهترین و بهینه ترین نقاط را برای ورود به معامله پیدا می کنیم. استفاده از ولوم تریدینگ در کنار پرایس اکشن در واقع پازل را به بهترین نحو تکمیل می کند و شما را به یک پلن معاملاتی واحد می رساند که به طرز عجیبی کامل و کاربردی است.

گام سوم
دوره پیش نیاز ولوم تریدینگ
همین حالا رایگان تماشا کنید
اوردرفلو چیست؟

اوردرفلو چیست؟

اوردر فلو چیست

اوردر فلو تریدینگ (Order Flow Trading) نوعی تحلیل نمودارهای ترید است که شامل بررسی جریان سفارشات معاملاتی و تأثیر بعدی آن ها بر قیمت، برای پیش‌بینی حرکت قیمت در آینده است. به عبارت دیگر، تجزیه و تحلیل جریان سفارشات برای شما این امکان را فراهم می کند تا مشاهده کنید، سایر فعالان بازار چگونه معامله می کنند (در حال خرید یا در حال فروش هستند).

جریان سفارشات یا اوردر فلو اساساً به این می‌ پردازد که در نزدیک ‌ترین گذشته ی بازار، تصمیم مهمی برای کاهش یا افزایش قابل توجه قیمت وجود داشته است یا خیر، این برای تریدرها گویای این مسئله است که، به هر کجا که یک حرکت قیمت قوی رخ داده است، توجه داشته باشید. به این ترتیب اردر فلو می تواند در تصمیم گیری تریدر ها نقش مهمی داشته باشد.

استراتژی اوردر فلو تریدینگ به شما می آموزد که چگونه ذهنیت یک معامله گر حرفه ای را به دست آورید. معامله با استفاده از جریان سفارشات (اوردر فلو تریدینگ) می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات ارزشمندتری در مورد آنچه در پشت نمودار قیمت کندل معاملاتی می گذرد داشته باشید.
زمانی که عدم تعادل در عرضه و تقاضا وجود داشته باشد، قیمت حرکت می کند؛ و به عنوان یک معامله گر، تشخیص این عدم تعادل به عهده شماست؛ و شما می توانید با یادگیری اردرفلو تریدینگ ، این عدم تعادل را تشخیص دهید.
چرا اوردرفلو بهترین روش معاملاتی است؟

چرا اوردرفلو بهترین استراتژی معاملاتی است؟

این روش ، روشی بسیار ساده و قابل فهم است و پیش نیاز خاصی برای یادگیری ندارد. ما در این روش ، نیاز به حفظ کردن مطلبی نداریم و درواقع ، اساس حرکت قیمت ها را متوجه می شویم.

این روش بسیار دقیق است . ما با پیاده سازی این متد ، بهترین و بهینه ترین نقاط را برای ورود به معامله پیدا می کنیم و بواسطه ی نقطه ورود مناسب ، حد ضررهای ما در این روش بسیار کوچک است که این از بزرگترین مزایای اردرفلو است.

بعلت کوچک بودن حد ضرر در معاملات ، معامله با این روش ریسک به ریوارد (R/R) بسیار خوبی دارد و می توان امید داشت که حساب معاملاتی ما در میان مدت ، رشد خوبی را تجربه کند.

ما در این روش در جهت بزرگان مارکت و پول های بزرگ معامله می کنیم. به همین علت قیمت در کوتاه ترین زمان به اهداف مورد نظر ما می رسد.

این روش نسبت به دیگر روش ها کم ریسک تر است . به این علت که ما از معامله گر های خرد الگو برداری نمی کنیم و سعی داریم هم جهت با بزرگان مارکت وارد معامله شویم و این مورد ، احتمال استاپ لاس خوردن ما در معامله را کمتر می کند.

گام نهایی
دوره جامع ولوم تریدینگ
آموزش کامل و جامع ۰ تا ۱۰۰ ولوم تریدینگ
با مشاوران ما در ارتباط باشید

جهت دریافت مشاوره رایگان و دریافت تخفیف ویژه فرم زیر را تکمیل نمایید!

دوره‌های آموزشی مجموعه زند تریدرز

زندتریدرز را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید ...

دلیل بازگشت وجه