همه چیز درباره نرم افزار ام زی پک MZPACK

همه چیز درباره نرم افزار ام زی پک MZPACK

شما چقدر با نرم افزار ام زی پک در ترید آشنا هستید؟ آیا تاکنون تجربه ی کار با اندیکاتورهای این مجموعه نرم افزاری را داشته اید؟ در این مقاله به طور کامل با مجموعه نرم افزار ام زد پک آشنا خواهید شد. لطفا با زندتریدرز همراه شوید؛ ما به نکات جالبی در مورد MZPACK اشاره کرده ایم.

نرم افزار ام زی پک چیست؟

مجموعه نرم افزاری ام زی پک MZPACK مجموعه ای از اندیکاتورها می باشد که روی نینجاتریدر 7 و 8 نصب می شود؛ اندیکاتورهایی که بر اساس تجزیه و تحلیل جریان سفارشات یا اردرفلو، اوردربوک و ساختارهای حجمی بازار هستند. ام زد پک از تمام داده های موجود مانند Level I و Level II استفاده می کند و الگوریتم های اندیکاتورها شامل عناصری از مشخصات دیتا های بازار CME می باشد.

در حقیقت محیطی که اندیکاتورهای نرم افزار ام زی پک در آن اجرا می شوند، نینجاتریدر می باشد. برای درک بهتر شما از این مجموعه نرم افزاری و نحوه ی کار با آن، در ادامه توضیحات مختصری در مورد نینجاتریدر ارائه کرده ایم.

ام زی پک MZPACK یک مجموعه نرم افزاری می باشد که مجموعه ای از اندیکاتورها را شامل می شود؛ این اندیکاتورها بر اساس تجزیه و تحلیل اوردربوک ، جریان سفارشات یا اردرفلو، و ساختارهای حجمی بازار عمل کرده و با دیتا لول 1 و دیتا لول 2 نیز کار می کند.

نرم افزار ام زی پک چیست

اکوسیستم نینجاتریدر چیست؟

نینجاتریدر یک سیستم خودکار جامع است که طیف وسیعی از ابزارها و شرایط بازار را پوشش می دهد. اردرفلوی نینجاتریدر مجموعه ممتازی از ابزارهای نموداری است که به شناسایی فشار خرید و فروش در زمان تجزیه و تحلیل و ترید کمک می کند.

از آنجا که نینجاتریدر یک پلتفرم Open Source است بهترین مکان برای ساخت اندیکاتورهای قوی توسط شرکت ها و سازمان ها می باشد. در همین راستا نیز نرم افزار ام زی پک ایجاد شده و در اختیار معامله گران قرار گرفته است.

مجموعه زندتریدرز، این ابزارهای قوی و مفید را در سایت و ربات تلگرام زندتریدرز در اختیار جامعه ترید ایران قرار داده است و شما می توانید با مراجعه به بخش دانلود نرم افزار در وب سایت زندتریدرز به آدرس zandtraders.com ، پک نرم افزاری MZPACK را دانلود و روی پلتفرم نینجاتریدر خود نصب نمایید.

نحوه ی نصب نرم افزار ام زد پک ، در ویدیوهای آموزشی مقدماتی ولوم تریدینگ به طور کامل توسط نیما زند عزیز، موسس مجموعه زندتریدرز آموزش داده شده است.

همه چیز درباره نرم افزار ام زی پک

ضرورت استفاده از نرم افزار ام زی پک چیست ؟

این سوال بسیاری از معامله گرانی است که به تازگی با نرم افزار MZPACK آشنا شده اند؛ بر همین اساس در این بخش از مقاله تصمیم گرفته ایم تا شما را با ویژگی ها و مزیت های این پک نرم افزاری آشنا کنیم.

با استفاده از نرم افزار ام زی پک به طور تخصصی می توانید از طریق اردرفلو و تجزیه و تحلیل مبتنی بر حجم ترید کنید

MZPACK از یکسری ویژگی های اختصاصی برخوردار است که هرگز هیچ یک از آن ها را در محصولات رقبا مشاهده نخواهید کرد

بازارهای پشتیبانی شده توسط نرم افزار ام زی پک : فیوچرز، سهام، فارکس و کریپتو (اتصالات مورد نیاز) می باشد

در MZPACK تنوع محصولاتی که نیازهای شما را برآورده می کند، زیاد است

ام زد پک برای چه معامله گرانی مناسب و سودآور است؟

حقیقت این است که از اندیکاتورهای نرم افزار ام زی پک می توان در بسیاری از روش های معاملاتی استفاده کرد. انواع معامله گرانی که از نرم افزار ام زد پک استفاده می کنند عبارتند از :

 • معامله گران اسکلپر
 • معامله گران روزانه یا Day Traders
 • معامله گران روندها، از اندیکاتورهای نینجاتریدر ام زی پک (MZpack NinjaTrader Indicators) برای شناسایی ورودها/خروج ها و مدیریت موقعیت ها استفاده می کنید.
 • معامله گران بلند مدت، از نرم افزار ام زی پک برای ایجاد نمایه های حجمی بزرگ (ماهانه، سه ماهه، سالانه) استفاده کنید.

امکانات و ابزارهای نرم افزار ام زی پک چیست ؟

پس از این که نرم افزار ام زی پک را نصب کردید، می توانید به ابزارهای زیر دسترسی پیدا کنید.

تنظیمات نرم افزار ام زی پک
 • mzBigTrade
 •  mzFootprint
 • mzMarketDepth
 • mzVolumeDelta
 • mzVolumeProfile

برای مثال شما می توانید سفارشات IceBerge و عملکرد فشار DOM یا عمق بازار را در اندیکاتور mzBigTrade بیابید. ایا می دانید سفارشات کوه یخ را Iceberge چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید.

سفارشات کوه یخ یا Iceberge

سفارش کوه یخ، یک سفارش لیمیت ویژه است که اندازه اصلی آن در اوردربوک نشان داده نشده است. به خاطر داشته باشید که بدون تجزیه و تحلیل الگوریتمی که در زمان واقعی بازار اجرا می شود، هرگز نمی توانید اندازه قسمت پنهان سفارش کوه یخ یا Iceberge را بدانید؛ که خوشبختانه، شاخص mzBigTrade شامل چنین الگوریتم های جستجویی می باشد.

این نکته ی مهم را هم بدانید که سفارشات کوه یخ قابل توجه معمولاً با تغییر روندها فاش می شوند؛ همچنین معامله فروش ممکن است باعث فعال شدن سفارشات BUY iceberg نیز بشود.

فشار DOM چیست؟

ما از اصطلاح فشار DOM برای توصیف رفتار نقدینگی در مسیر Market order یا سفارشات اگرسیو استفاده می‌کنیم. هر معامله ای که در اندیکاتور mzBigTrade مشاهده می کنید، نتیجه تطبیق یا matching یک Market order با یک سفارش limit است که در اوردربوک قرار دارد. این تطابق در بهترین قیمت‌های Bid یا Ask ، بسته به جهت سفارش، فروش یا خرید، رخ می‌دهد.

فشار DOM می تواند منفی یا مثبت باشد. فشار مثبت DOM به معنای افزودن نقدینگی در بهترین قیمت  Bid بلافاصله پس از تطابق یا matching است. فشار منفی DOM به معنای افزودن نقدینگی در بهترین قیمت Ask بلافاصله پس از تطابق است. فشار DOM مثبت در سمت مخالف سفارش رخ می دهد و مقاومتی در برابر روند است و به صورت مثلث نشان داده می شود.

در این مورد خاص، ما می‌توانیم گروه عظیمی از سفارش‌های فروش را با سفارش‌های خرید iceberg، همراه با فشار DOM ببینیم ، که ما آن را یک Reversal Orderflow Cluster می نامیم.

Reversal Orderflow Cluster بعدی رخ داده یک کلاستر کوچک تر است که شامل سفارشات فروش کوه یخ و حجم فشار dom کمتری است و قیمت سطح کلاستر را شکسته و کلاستر دوم را ریتست کرده است؛ که می تواند نقطه ورود خرید شما با دستور استاپ لاس یا حد ضرر درست زیر اولین کلاستر برگشتی باشد.

شما می توانید برای به دست آوردن نتایج بهتر، از الگوی Reversal Orderflow Cluster به همراه سایر اندیکاتورهای نرم افزار MZPACK استفاده کنید.

نرم افزار ام زی پک

دوست عزیز به این نکته ی مهم توجه کنید!

توصیه می شود که همیشه ابتدا به تصویر بزرگ مارکت یا ترند اصلی نگاه کنید، سپس به بررسی جریان سفارشات و ریزساختار بازار بپردازید.

برای اینکه درک بهتری از آنچه تا کنون گفته شد به دست آورید، در ادامه مثالی ذکر کرده ایم. لطفا به موارد مشخص شده در تصویر و توضیحات مربوط به آن دقت نمایید.

مثال شماره 1 :

ام زی پک چیست
 • مثلث های تک رنگ فشار DOM هستند.
 • مثلث سبز به معنای پشتیبانی از DOM است.
 • مثلث های قرمز به معنای مقاومت DOM هستند.
 • A : فروش زیاد اما ساپورت DOM و سفارشات Iceberg
 • B : معاملات خرید اگرسیو (با نقطه چین) و اما مقاومت DOM در بالا
 • C : از ترید در این شرایط خودداری کنید.

مثال شماره 2 :

نرم افزار ام زد پک چیست
 • D : ترید فروش اگرسیو عظیم؛ فعال شدن حد ضرر، اوج گیری فروش
 • E : رجوع کنید به C
 • F : نگاه کنید به A
 • مقادیر کم از حجم های DOM (مثلث های کوچک) را نادیده بگیرید.

منظور از ستاپ های ترید (Trade Setups) در نرم افزار ام زی پک چیست؟ ستاپ های ترید همان چیزی است که برای ایجاد استراتژی معاملاتی خود به آن نیاز دارید. یک استراتژی معاملاتی شامل یک یا چند ستاپ ترید است. تنظیم کردن چارت ها و اندیکاتورها روی چارت ها بخش مهمی از استراتژی معاملاتی شما است.

کلام پایانی : نرم افزار ام زی پک

یکی از کاربردی ترین و مفید ترین مجموعه نرم افزارهای معاملاتی در نینجاتریدر، نرم افزار ام زی پک می باشد. در این مقاله گفتیم که نرم افزار ام زی پک چیست و شما را با برخی از مهم ترین اندیکاتورهای آن و نحوه عملکرد آن ها آشنا کردیم. همچنین گفتیم که ضرورت استفاده از نرم افزار ام زی پک چیست و تنظیمات آن چگونه است.

امید است آنچه گفته شد بر اطلاعات مفید شما در این حوزه افزوده باشد؛ از توجه و همراهی شما عزیزان ممنون و سپاسگزاریم.

دیدگاه‌ها ۶

دلیل بازگشت وجه